Fotka k článku Oslabenému staršímu dorostu těsně utekly body ve Zlíně

Oslabenému staršímu dorostu těsně utekly body ve Zlíně

Starší dorost
19. 12. 2022

V neděli 18.11.2022 jsme odjeli k poslednímu utkání letošního roku na Moravu, kde se body získávají těžko. Navíc jsme odjeli bez 9 starších dorostenců, z toho 5 hráčů základní sestavy ze začátku soutěže. Tak těžká marodka, jaká nás letos potkala je až zarážející. Vždyť kromě prvního utkání proti Jičínu 18. září jsme nebyli ani jedinkrát v kompletní sestavě. Tentokrát jsme odjeli se 4 mladšími dorostenci a pouze 6 staršími. Přes veškerou nepřízeň osudu jsme hráli velice dobře. Prvních třicet minut jsme dokonce vyhráli a ještě v polovině druhého poločasu bylo skóre vyrovnané. Potom ale zaúřadovalo domácí zlínské prostředí. Rozhodčí nám 4x za sebou sebrali v útoku míč a navíc nás třikrát vyloučili. Zlín tak skóroval téměř do prázdné brány. Časomíra v hale nefungovala, nikdo nevěděl, jak dlouho jsme v oslabení a přes naše protesty jsme za tři vyloučení hráli téměř osm minut v oslabení. Jelikož nás stejní rozhodčí podrazili již před měsícem ve Frýdku-Místku (zde byl poměr vyloučených 9:0 v náš neprospěch), věděli jsme, že spravedlivého sportovního zápolení se zde nedočkáme. Nepřátelské prostředí, jaké Zlín vyprodukoval bylo podtrženo krádeží míče. Domácí spolu s rozhodčími nás tak obrali nejen o body, ale také o 2000,- Kč za nový míč. My se za svůj výkon nemusíme stydět. Bojovnost a spousta hezkých akcí nás dlouho držela ve hře. Mladší dorostenci se výborně zapojili do útočných kombinací, střelecky se dařilo a svou rychlostí na soupeře platil Lukáš Hájek (ročník 2007) a na spojce hraje velice dobře Lukáš Tischer (ročník 2006), v pivotu se svou silou prosadil František Vrbata (ročník 2006). Své první minuty odehrál i Pavel Zelený (ročník 2007), který se málem prosadil i střelecky. Ze starších dorostenců nastřílel mnoho branek Patrik Pektor na pravém křídle a předvedl tak svůj nejlepší výkon v dosavadním průběhu soutěže. Jako prvoročák (ročník 2005) má vysoký potenciál. Stejně tak Kiril Ischenko (ročník 2005), kterého museli domácí bránit osobně, jinak by svou dělovou ránou soupeře rozdrtil. Na střední spojce hru výborně řídil a tým vedl Michal Carboch, který zvládal i náročné obranné úkoly. Vzhledem k vysoké marodce musel Jaroslav Špaček hrát většinu času na spojce a svého úkolu se zhostil na výbornou především v obraně. V obraně se dlouho dařilo i Jakubovi Havlovi a v bráně předváděl skvělé zákroky Martin Veselovský. Nyní nás čeká krátká přestávka a po Novém roce příprava na odvetnou část sezóny, která vypukne již 4. února v Jičíně. S heslem „Zajíci se sčítají až po honu“, přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a hodně štěstí do nového roku 2023.

Handball club Zlín - TJ Sokol Úvaly 31:23 (12:13)
Sestava: Veselovský Martin Adam, Hájek Lukáš (3), Tischer Lukáš (4), Vrbata František (2), Pektor Patrik (7), Špaček Jaroslav, Havel Jakub, Carboch Michal (3), Zelený Pavel, Ishchenko Kiril (4/1) - Vyloučení: 3/3